Tatil Öncesi Cildinize Sihirli Dokunuşlar
Tatil Öncesi Cildinize Sihirli Dokunuşlar

Yaz tatili yaklaşırken hem kadınların hem de erkeklerin kendilerini daha iyi hissetmek adına istedikleri görünüme kavuşmak için ameliyatsız estetik uygulamalara başvurma oranları hızla artıyor. UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiliyor ve genç yaşta bile olsanız yorgun ve solgun görünmemize neden olabilir. Güneşin, deniz ve havuzun, cilt üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek ve bayramda güzel görünmek medikal estetik uygulamalarla mümkün.

Yaz tatili öncesinde baştan aşağı yenilenmek için son günler, minik müdahaleler, bakımlar ve uygulamaların tam zamanı. Ancak her kişinin cilt tipine ve farklı yaşta farklı cilt sorunlarına sahip olduğuna dikkat ederek,  cildin ihtiyacına göre özel bakım kürleri uygulanması şart. Sadece mevsim geçişlerinde ya da belirli zamanlarda değil, 20’li yaşlardan itibaren deneyimli bir hekim kontrolünde temizlik ve koruma amaçlı bakım yaptırmak sağlıklı bir cilt için oldukça önemli.

Güneşin tam olarak etkisini hissettirmeye başladığı bu günlerde lazer ve kimyasal maddelerle yapılan soyma işlemlerine mutlaka ara verilmeli. Medikal cilt bakımları, botoks, mezolift veya mikro dolgu uygulamaları ile kısa sürede sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

Kış aylarında alınan kilolar, artan selülitler ve gevşeyen vücudun tekrar sıkılaşması ve forma girmesi içinse onda soğuk dalga terapisi, mezoterapi ve/ veya altın iğneli redyofrekans uygulaması biçilmiş kaftan.

Sağlıklı bir görünüm için…

Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek büyük önem taşır. Özellikle mevsim dönüşlerinde cildin nem oranını düzenlemek için cilt bakımları yapmak gerekli. Kişiye özel medikal cilt bakımı uygulamaları ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır, nem depo edici ve hücre yenileyici ürünlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. Sonrasında yapılacak tedavilerin etkinliğini arttırır, tek başına bile uygulanması cildin canlanmasını ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Mezolift ile tazelenmiş, pürüzsüz ciltler…

Cilt kırışıklıkları ve lekelerine karşı geliştirilen en etkili yöntemlerden biri de “Mezolift” (yüz mezoterapisi). Mezolift sayesinde bu sorunların görüldüğü bölgelerde oluşan yaşlanma belirtilerine karşın etkili sonuçlar elde ediliyor. Ağırlıklı olarak orta yaş grubunda uygulanmakla birlikte orta yaş altında düzenli olarak uygulanması cildin yıpranma etkilerini azaltarak yıllara meydan okumanıza yardımcı oluyor.

Mezolift uygulamasına başlamadan önce cilt tamamen temizlenir, uygulama yapılacak bölgeye sürülen bir krem ile bölgesel uyuşturma etkisi sağlanır. Uyuşturma işlemi sonrası mezolifting yönteminde deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi sağlanır. Böylece daha fazla kollajen ve elastin sentezi yapılarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar. Uygulama sonucunda cilt lekelerinin rengi açılır, kırışıklıklar ortadan kalkar ve cilt sıkılaşır.

Mikro dolgu uygulaması ile çizgisiz bir yüz …

Vücudumuzu saran cildimiz, dış etkenlerden en çok zarar gören organımız. Zamanla oluşan kırışıklıklar, çizgiler, lekeler güneşin de etkisiyle artarak belirginleşiyor. Hyalüronik asit içeren dolguların kişinin ifadesini bozmadan sadece kırışıklıkların içine ve kaybolan hacmi yerine koymak amaçlı kontrollü kullanılmasına mikro dolgu uygulaması deniyor. Bu yöntem yüz konturlarını yenilemek amacıyla en çok; dudak kenarı, yanak, çene, burun, kaş araları, alın, gülme çizgileri ve göz çevresindeki statik kırışıklıklarda kullanılıyor. Çizgileri hafifleterek cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Botoks tedavisi ile terlemeye dur deyin…

Özellikle el, ayak ve koltuk altlarında yaz aylarında daha da artarak ortaya çıkan aşırı terleme  kişinin hayat kalitesini oldukça olumsuz etkiler. Beraberinde kötü kokuya da sebep olabilir. Aşırı terleme tedavisinde öncelikle altta yatan bir hastalık olup olmadığı araştırılır. Eğer neden saptanırsa tedavi bu nedene yöneliktir, neden saptanamamışsa doğuştan kaynaklandığı düşünülerek tedavi planlanır.

Hiperhidroz tedavisinde neden ne olursa olsun botoks kullanımı terlemeyi durdurur ve kişinin özgüvenini ve hayat kalitesini arttırır. Tedavi 15 dakikada kolayca uygulanır, etkisi ortalama 6 ay kadar devam eder. Aşırı terlemeye ikincil ortaya çıkan kötü koku veya kıyafetlerde oluşan hoş olmayan görüntünün önüne geçilmiş olur. Zamanında yapılan tekrarlar tedavinin etkinliğini arttırır. 

Sarkan Kollara Altın İğneli Radyofrekans…

Yaz ayları yaklaşırken kadınların en önemli estetik kaygılarının başında sarkan kollar geliyor. İlerleyen yaş, uzun süreli UV maruziyet, sık kilo alıp verme ve genetik faktörler nedeniyle kollarda oluşan sarkık  görüntü kişiyi oldukça mutsuz eder. Sağlıklı beslenme ve spora rağmen kol sarkması şikayetlerinden kurtulmak mümkün değilse, altın iğneli radyofrekans tedavisi bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Altın iğneli Radyofrekans uygulaması kol iç yüzeylerine,karın bölgesine ve bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama esnasında altın kaplı 25 iğne cilt içine girerek cilde radyofrekans enerjisi verir. Sarkan, pörsümüş cildin iğnelerle kontrollü hasarlanması ve radyofrekansın sıkılaştırıcı etkisi ile  uygulama bölgesinde 1 ay sonra derinin gerginleştiği ve sarkmanın azaldığını görülür. Tekrarlayan uygulamalar sayesinde deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir. 

Özellikle yaz aylarında kullanılabilmesiyle avantaj sağlayan altı iğne yöntemi yüzde kullanıldığında ince kırışıklıkları azaltıp, akne ve yara izleri gibi sorunları çözerken gözenekleri küçültüp, cildi sıkılaştırır yaz aylarına girerken ihtiyaç duyulan tazelenmeyi arttırır. 

İnatçı yağlar ve selülitlere mezoterapi ve  Velashape 3…

Mezoterapi yöntemi belirgin selülit ve bölgesel fazlalıkları ortadan kaldıran çok etkin diğer tedavi seçeneğidir. Bu yöntemle cilt altına mikrodolaşımı düzenleyecek tedavi edici solüsyonlar çok ince iğneler ile enjekte edilir. Bölgesel dolaşım düzenlenir, inatçı yağların adeta deterjanla çözülmesi gibi parçalanması ve atılması sağlanır. Tedaviye 10-14 gün aralıklarla 6-10 seans devam edilir. Tedavi sonucunda gevşemiş pörsümüş bağ doku desteklenir, bölgesel incelme sağlanır portakal kabuğu görünümü düzelir.Onda soğuk dalga terapisi , radyo­frekans enerjisi, kızılötesi ışınlar, atımlı vakum ve mekanik masajın birarada kullanılması sonucunda problemli uygulama bölgesini derinlemesine ısıtarak yağ hücrelerini parçalar, bölgesel kan ve lenf akımını artırır ve elastikiyetini kaybetmiş dokuların tekrar elastin ve kollajen sentezlemesini sağlar. 10 gün ara ile yapılan 4 seans sonucunda cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma, cilt yapısının daha sıkı hale gelmesi ve selülitli görünümü düzelmesi gözlenir. Bölgesel yağlanmaya ve selülite savaş açan bu yöntem hem zayıflatır, hem sıkılaştırır hem de selülitleri giderir.