3 Boyutlu Cilt Analizi Ve Görüntüleme
3 Boyutlu Cilt Analizi Ve Görüntüleme
Quantificare 3D LifeViz markası Fransız ve Amerikan ortak yapımı yüksek teknoloji üç boyutlu dijital cilt analiz sistemidir.
Bu sistem kişinin 3 farklı noktadan ve farklı açılardan fotoğraflarının alınması sonucu yazılım üzerinde görüntüleri birleştirerek derinlemesine bir cilt analizi ortaya koyar. Cilt ve cilt altı dokulardaki hacim eksiklikleri, kırışıklıkların derinlikleri, damar ve leke problemlerinin yaygınlığını, gözenek genişlemeleri gibi zaman ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan sorunları ayrıntılı olarak değerlendirerek ve bunu dijital ortamda yapılan ölçümlerle sayısal değerlere dönüştürür.
Klinik şartlarında hastanın cildinin tüm katmanlarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ile oluşabilecek problemler için koruyucu tedbirler alınması, oluşmuş hasarlar için en uygun tedavinin planlanması ve tedavi sonrası hasta cilt kalitesinin takibinde ne kadar yarar sağlanmış olduğu reel verilerle değerlendirilebilmektir. Bu şekilde kişinin cildinin asıl ihtiyacı olan uygulamanın seçimi ve bu uygulamanın faydası nitelik ve nicelik olarak verifiye edilebilmektedir.
Kısaca LifeViz cildin ana sorununu ve bu sorunun derinliğini tespit eder. Hangi seviyeye kadar indiğini, problemin cilde ne kadar zarar verdiğini gösterir. Daha önceki görüntülerle kıyaslama imkanı sunarak tedavi sonrası sorunun ne kadar düzelme sağladığını gösteren güvenilir profesyonel cilt görüntüleme ve analiz sistemidir.