Lumecca Işıltı Lazeri
Lumecca Işıltı Lazeri

LUMECCA IŞILTI LAZERİ

Cildinize gölge düşüren lekeleri Lumecca Işıltı lazeri siliyor!

Vücudumuz, başta güneş olmak üzere çevresel faktörlerden kendini koruyabilmek adına cilt yüzeyine melanin püskürterek adeta bir kalkan oluşturur.  Lekelerin oluşumunda genetik yapı ve yatkınlık, güneşe maruziyeti, hormonal değişimler(tiroid hastalıkları, gebelik), kullanılan kimyasal maddeler ve alınan ilaçlar etkilidir.

Tedavide en önemli olan nokta lekenin doğru tanınmasıdır.

 Lumecca leke, çil, renk eşitsizliği ve kılcal damar lezyonlarında kullanılan 580nm boyutlarında yoğunlaştırılmış ışık veren bir tedavi yöntemidir.

Yaşlılık lekeleri yanısıra; güneş hasarı ile yıpranmış deride, cilt gençleştirmede, vasküler lezyonlarda (örümcek damarları, telenjektazi ve port wine stain) gibi damarsal lezyonların tedavisinde de kullanılır.

Lumecca ışıltı lazeri vücudun birçok bölgesinde güvenle kullanılabilir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, bacaklar, eller ve kollara uygulanabilir. Ciltteki leke görünümünün azalmasına, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur ve ciltte aydınlatıcı bir etki yaratır.

Tedaviden hemen sonra kızarıklık ve sıcaklık hissi olur fakat gün içinde geriler. 24 ile 48 saat sonra; lekelerde koyulaşma ve grileşme olur ve 4.  günde lekeler soyularak kaybolur.

Cildin ışıldaması ve lekelerin azalması gibi görünen sonuçlar 1-2 hafta içinde daha da  belirginleşir. Bir seans sonrası bile ciltte olumlu değişiklik izlenecektir. Uygulama sonrası nemlendirici ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Kişiden kişiye değişmek ile birlikte, 3-5 seans, 4 haftada bir yapılması uygundur.