Medikal Cilt Bakımı
Medikal Cilt Bakımı

Cildimizin yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü estetik açıdan büyük önem taşır. Dış etkenler yani çevresel faktörler yaşlanma sürecinde genetik mirasımızla bir arada rol oynar.  Son yıllarda yapılan araştırmalar, yaşlanmaya bağlı cilt sorunlarının %80-90′ının çevresel zararlardan meydana geldiğini göstermektedir.
Medikal cilt bakımı ile bir nebze de olsa yaşlanma sürecinin yavaşlatılması hedeflenmektedir. Medikal cilt bakımı ciltteki gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık ve tazelik verilmesini sağlar, lenf drenajı ile toksinleri uzaklaştırır.  Medikal cilt bakımı 1 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak adımlar belirlenir.

Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır. Daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır, siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonraki aşamada oluşan cilt hassasiyeti giderilir. Tonik uygulanmasından sonra yüz masajı yapılarak kişi rahatlatılır. Cildin gereksinimine göre yüze farklı serumlar ve maskeler de uygulanabilir. Bakım sonunda tonikleme ve nemlendirme işlemi yapılarak, medikal cilt bakımı sonlandırılır. Cilt yüzeyindeki ölü hücreler, makyaj artıkları, kir, yağ temizlenir, hücreler yenilenir. Cilde kaybolan nemi yeniden kazandırılır. Cilt bakımı, ev kullanım ürünlerinin daha iyi ve etkili emilimini sağlar. Cilt yüzeyindeki cildin canlılığını kapatan lekelerin rengi açılır. cildin oksijenlenmesini artırır, metabolizmasını dengeler,. Lifting etkisi yaparak sıkılaşma ve daha genç görüntü sağlar. Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır.