Yüz Gençleştirme (Yaş Yönetimi)
Yüz Gençleştirme (Yaş Yönetimi)

Yaşımız ilerledikçe, güneş hasarı, sigara ve stres gibi faktörlerle cilt elastikiyeti bozulur, altındaki yağ ve destek dokusu azalır. Cildin dolgun görünmesini sağlayan bu dokuların erimesine bağlı olarak kırışıklıklar, sarkmalar ve yer yer çökmeler ortaya çıkar.
Beden deformasyonu kişiden kişiye farklılık gösterir bu durum, dış etkenlere olduğu kadar genetik faktörlerin de etkisindedir.

Bunların paralel olması ve bakımlı olmak asıl güzellik için doğru hamledir.
Cilt yaşlanma süreci, genetik faktörler zemininde çevresel faktörlerin hızlandırdığı bir çığ gibi ilerlerken asıl amacımız yaşlanmayı geri çevirmek değil sadece frene basmaktır, böylece gençleşmek terimi yerine yaşlanmayı durdurmak terimi kullanılmalı ve yaşımıza uygun yöntemleri seçmek gerekir. Amacımız hiçbir zaman doğal olmayan sonuçlar elde etmek değildir.

Bu yüzden gençleşme terimi yerine yaş yönetimi terimi tercih edilmektedir. Kişiye özel bir tedavi protokolü içerir. Kişinin istekleri göz önünde bulundurularak, biz uzman doktorlar tarafından kişiye özel reçete halinde ihtiyaçları sıralanır. Seanslar halinde, cildi yormadan bir seri uygulamalar planlanır, bakımlı, dinamik daha canlı bir görünüm elde edilir ve yaşlanmada frene basılır.

Her yöntem her yaşa uygulanmamalıdır. Cildimizi fazla yıpratmamak gerekir. Genetik özelliğimizin yanında dış faktörlere dikkat etmemiz gençleşmek için başta gelen kurallardandır. Dengeli beslenmek, bol su tüketmek, güneşten korunmak, sigara kullanmamak, spor yapmak dinç bir cilt için çok önemlidir.  Daha sonra cilt bakımlarımızı düzenli yaptırmak, doğru ve yeterli bakım ürünü kullanmak gerekir.

Kliniğimizde 3 boyutlu cilt analizi yapılmakta olup, cilt bakımı ve kullanılacak ürünler hakkında  gerekli bilgiler elde edilir, uzman dermatoloğumuz ile görüşerek size en uygun yaşlanma durdurucu yöntem veya yöntemler uygulanabilir.

Bunlar arasında enjekte edilebilen yöntemler, enerji kaynaklı cihazlar, lazer uygulamaları ve  askı işlemleri yer almaktadır. Kişiselleştirilmiş tedavi planı ile cildinizin ihtiyacı olan tedavi yöntemi belirlenerek sadece size özel bir tedavi ile yaş yönetiminiz sağlanır.