Yazın Yıpranan Cildinize Altın Bir Dokunuş
Yazın Yıpranan Cildinize Altın Bir Dokunuş

Tatilde olmanın mutluluğu ile eğlenirken, yazın cildimizde meydana getirebileceği zararları unutuyoruz. Aşırı sıcak hava, cildimize yoğun ve dik ulaşan güneş ışınları, denizin tuzu ve havuzun kloru eğer yeterli önlem alınmamışsa cildimize ciddi hasarlar verebiliyor. Güneş lekeleri, cilt kuruluğu ve buna bağlı kırışıklıklarda artış, çillerde belirginleşme ve damar çatlamaları güneşin tenimize verdiği en büyük hasarlarlardır. Yağlı ciltlerde güneşlenme ve sıcak hava ile artan sivilceler ve kızarık izler de cabası. Tatil döneminin sonuna gelirken yaz boyu aşırı güneş maruziyeti ile lekelenen, kuruyan, nemini kaybederek incelen cildimizi artık bakıma alma zamanı. Kışın cildimiz daha çok kurur ve bakıma ihtiyaç duyar. Eğer yazın vermiş olduğu hasarları gidermeden kışa girerseniz, cildimiz ekstra yıpranarak erken yaşlanma sürecine girer. Altın iğneli radyofrekans tedavisi ile cildinizde oluşan hasarların izlerini silebilirsiniz.

Neden Altın İğne?

Halk arasında altın iğne olarak bilinen altın iğneli radyofrekans; ucunda kişiye özel kullanılan 25 tane altın iğnenin bulunduğu ve bu iğnelere radyofrekans enerjisi veren bir cihazdır.  Problemli  olan cilt bölgesine uygulanan bu altın mikro iğnecikler, cildin alt tabakalarına inerek sıkılaşma ve toparlama sağlayacak radyo frekans enerjisini dokuya iletir. Verilen bu radyo frekans enerjisiyle kontrollü bir hasar yaratılan cilt kendini onarmak için hemen harekete geçer. Uygulama ile bir anlamda cilt kandırılarak kendisini yenilemesi için uyarılır. Cildin üst tabakası hasarlanmadan alt tabakada sentezlenmeye başlayan elastin ve kollajen lifler kırışıklıkların azalmasını, cildin nemini ve elastikiyetini tekrar kazanmasını sağlar. Aynı zamanda oluşan ısı etkisiyle lekeleri oluşturan melanosit hücrelerinin melanin pigmenti üreten uzantıları hasar görür. Böylece melanin pigmenti üretimi durur ve işlem yapılan bölgede metabolik aktivasyonu artırmak ve hasarlı cilt kendini onarırken leke görüntüsünü veren kümelenmiş melanin pigmentlerinin atılması sağlanır. İşlemden sonra daha gergin bir cilt oluşmasının yanı sıra cilde parlak bir görünüm de kazandırılır. Çene konturunda belirginleşme, boyun cildinde gerginlik, kırışıklıklarda azalma, yanak bölgesinde belirginleşmesi, kaşların kalkması ve göz çevresinin açılması uygulamanın sonuçlarından birkaçıdır.

Lokal Anestezi Yeterli!

Altın İğne işlemi lokal anestezik bir kremle cildin uyuşturulması ile başlar. Tüm bir yüze işlemin uygulanması yaklaşık 45 dakika sürer. 3-4 hafta aralarla 3 seans uygulama idealdir. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Uygulama sırasında ciltte kızarıklık ve ısınma meydana gelir bu durum 3-4 saat içinde hafifleyerek kaybolur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Altın iğne uygulaması kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

Uygulama Sonrası Bakım

İşlem sonrası cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez. Sonuçlar 3-4 gün içinde cilt doku kalitesinin artmasıyla başlar ve ilk hafta sonundan itibaren belirginleşmeye başlar. En iyi sonuçlara 30-45 gün içinde ulaşılır.Tekrarlayan uygulamalarla ciltte gençleşme, sıkılaşma ve kırışıklıklarda kaybolma meydana gelir. Minik damarlanmaların, yaşlanma ve güneş lekelerinin azalması cildin aydınlık ve parlak hale gelmesi sağlanır. Hem yüz hem de dekolte bölgesinde sarkma ve kırışıklıklar ortadan kalkar. Uygulama sonrası ortalama 1 yıl boyunca etkinlik korunur.

Altın iğneli radyofrekans uygulaması antiagingden lekeye, sivilce izlerinden terleme tedavisine kadar geniş endikasyon alanına sahip bir uygulamadır. Cildimize katacağı birçok faydası vardır. Tek başına veya kombine tedavilerle yazın cildinizde oluşturduğu hasarları ortadan kaldırır.Yaz tüm güzelliği ile geçti şimdi toparlanma zamanı...