Zamanı Askıya Alın
Zamanı Askıya Alın

Yirmili yaşlarda hepimiz genç ve sağlıklı bir cilt ile çok güzel veya yakışıklıyızdır. Ancak geçen yılların ardından yaşlılık belirtileri ortaya çıkarak daha yorgun ve yaşlı bir yüze doğru kaçınılmaz bir dönüşüm başlar. Yer çekimi, kilo alıp vermeye bağlı değişiklikler ve zamanla eriyen yağ dokumuz yüzümüzdeki hacmin değişimine sebep olur. Gençliğimizde sahip olduğumuz yanaklarımız aşağı doğru hareket ederek yüz ovalinin kaybolmasında, burun ve ağız kenarında katlanmalara neden olarak yaşlı görünmemizde önemli rol oynar.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve yeni buluşlar sayesinde genç kalmak ve ışıltısını kaybetmeyen bir cilde sahip olmak kolaylaştı. Favori teknikler arasında yer alan iple yüz asma uygulaması insanlara ameliyatsız gençleşme imkanı sunuyor. Bu uygulamaya örümcek ağı estetiği, iple yanak asma, V lift, altın iplik uygulaması gibi çeşitli isimler de verilmekte. İple yüz asma uygulaması ile yüzün tamamındaki sarkmaların önüne geçip yüz ovalini yeniden oluşturmak mümkün. 

Uygun Bir Aday Mıyım?

Aşağıdaki seçeneklerden bir tanesine bile evet diyorsanız siz de iple yüz asma uygulaması için bir adaysınız demektir.

- Yüzünüzü gençleştirmek ve cildinizi yenilemek istiyorsanız

- Yüzünüzde kırışıklıklar var ise

- Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise

- Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise

- Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise

- Çene altında ve yanlarında cildiniz sarkıyor ise 

İşlem Esnasında 

İşlem öncesinde lokal anestezi sağlanır ve cildin yıpranma derecesine göre hekim tarafından belirlenen adette ip, cilt altına ince uçlu iğneler vasıtasıyla yerleştirilir. Böylece, ciltte açılan mikro kanallar sayesinde tetiklenen yara iyileşmesinin yanında, doğal yenilenme ve doku elastikiyetinin arttırılması süreci başlar. Lifting(Asma) etkisi bir yandan uygulanan iğneler ve ipler tarafından, diğer yandan vücudun bu iplere reaksiyon olarak tetiklediği fibroblast, kollajen ve elastin üretimi ile olur. Böylece lifting etkisi iki katına çıkar.

Yarım saat süren bir uygulama ile kaşları yukarı kaldırmak, yanaklara dolgun ve belirgin bir ifade vermek, sarkan hattı toplayıp çene kontürünü belirgin leştirmek, gülme çizgilerini ortadan kaldırmak, özetle yüzün tamamında sarkmanın önüne geçip, olması gereken yüz ovalini yeniden oluşturmak mümkün.

İşlem Sonrası 

Uygulamadan sonra hastanın yüzünde bir miktar ödem (şişlik) ve yer yer morluklar olabilirse de uygulamanın hemen sonrasında günlük yaşama geri dönüş için tıbbi bir engel yoktur. Bu medikal ve zararsız ipler 6 ay içerisinde tamamen erirken, vücut kendi biyolojik kollajen ve elastin ağını bu iplerin etrafına örmüş olur. Bu sayede ciltte günden güne canlanma, gerginlik oluşur ve kırışıklıklar yok olur.

İple yüz asma işlemi uygun steril ortam sağlanmak koşuluyla poliklinik şartlarında lokal anestezi ile cinsiyet farkı olmaksızın rahatlıkla yapılabilen bir estetik uygulamadır.

Sonuç olarak iple yüz asma işlemi doğru seçilmiş olgularda hem hekim hem hasta için oldukça kolay, pratik ve tatmin edici sonuçları olan güvenli bir estetik uygulamadır. Cerrahi operasyona bir alternatif olarak yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

Sevgi ve güzellikle kalın…