Zamansız Bir Yüze Sahip Olun
Zamansız Bir Yüze Sahip Olun

Estetik sektörü yılların izleri silebilmek için bir çok çare sunsa da zamansız bir yüzün asıl çaresi doğallıktan uzaklaşmamakta saklı... Hem hekim hem de hastanın asıl amacı minicik de olsa her kırışıklığı ortadan kaldırmak değil yapaylıktan uzak gerçekten doğal görünmek olmalıdır.

Bazıları kremlerle bazıları estetik işlemlerle dünya üzerindeki bütün kadınlar yaşlanmanın etkileri ile savaşıyor. Anti-aging endüstrisindeki gelişmeler sayesinde zamansız bir yüze sahip olmak artık hayal değil. Ufak dokunuşlarla cilde dirilik ve hacim kazandırılması, kaz ayakları ve alın çizgilerinin silinmesi ile kendinize benzemek en önemli kural olmalı. Çünkü ancak kendinize benzeyerek zamansız bir yüze sahip olabilirsiniz. Estetik uygulamalarda saplantılı davranılarak aşırıya kaçılması, kişide istenmeyen yapay bir görüntüye sebep olur amaç gençleşmek iken sonuç bambaşka bir kişiye dönüşüm olur.

Bilim adamlarına göre nasıl yaşlanacağımız iç ve dış faktörler tarafından kontrol edilmekte. Yani genetiğimiz, güneşle olan ilişkimiz ,beslenmemiz ,spor alışkanlıklarımız, sigara içip içmediğimiz, stres gibi unsurlar yaşlanma sürecimizi şekillendiriyor. genç yaşlarda cildimiz hava kirliliği veya beslenme gibi faktörlerden daha az etkilenir ancak yaşla beraber cildin savuma mekanizmaları azalır negatif faktörlerden çok daha fazla etkilenir.  Ancak gençlik yıllarından itibaren doğru anti-aging stratejilerini benimser, sağlıklı beslenme ve yaşam seçilerek uygun cilt bakım ritueli uygularsanız bunların olumlu etkilerini orta hatta ileri yaşlarda gözlemlersiniz. Tam tersi gençlik yıllarınızı yoğun makyaj kullanımı, solaryum ve deniz kenarında bronzluk peşinde koşarak, yoğun alkol -sigara kullanımı ile geçirirseniz ilerleyen yaşlarda cildinize derin kırışıklıklar ve lekeler hediye edersiniz.

Nem faktörü ve güneşten korunma 

Sağlıklı cilde sahip olmanın ilk adımı cildin doğru nemlendirilmesi ve güneşten yeterli korunmasıdır. Eğer gençliğinizi uzun süre korumak istiyorsanız cildinizin nem oranını yüksek tutmalısınız. Çünkü cilt hücrelerinin su tutma kapasiteleri azaldıkça yaşlanma süreci hızlanır, kırışıklıklar, hacim kaybı ve lekelerin oluşması hızlanır. 

Peki Cildin Nem Seviyesini Nasıl Korumalı?

Vitaminler, aminoasitler, hyalüronik asit ve somon DNA gibi zengin içeriğe sahip bu uygulama ile cildin su tutma kapasitesi artırılır yaşlanmanın etkileri azaltılır. Bu sistemin en harika yanı tamamen cildin ihtiyacına göre bir içerik hazırlanabilmesi.

Cilt Hücrelerinizi Uyarın!

30 yaşından sonra tüm vücut hücrelerimiz gibi cilt hücrelerimizinde yenilenme kapasitesi düşer, kalitesi azalır. Cilt hücrelerinin dışardan uyarılması ile yenilenme ve tazenlenmelerini sağlamak mümkün. Yani ciltte konrollü hasarlar oluşturarak beynin kandırılması ve cildin yapım ve yıkımının hızlandırılarak genç ve sıkı bir cilt elde edilmesi mümkün. Elimizde son derece gelişmiş teknolojiler mevcut; altın iğneli radyofrekans, fraksiyonel karbondioksit lazer, ulterapi ile cildinizin ihtiyaç duyduğu stimulasyonu sizi gündelik hayattan koparmadan elde etmek oldukça kolay.  Genç hastalar böyle uygulamalar için 50'li yaşlarını beklemeleri gerektiğini düşünseler de, cilt hücrelerini uyaran tüm uygulamaların ciltlerinin bugününe ve geleceğine yapacakları en büyük yatırım olduğunu unutmamalılar. 

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurarak Güzel Yaşlanabilmek Mümkün!

Cildin iyice yaşlanmasını beklemek yerine, yaşlanmanın ilk belirtileri ile anında baş etmek çok etkili anti-aging sonuçlar yaratır. Aslında kabul edilmesi gereken tek bir gerçek var; ne olursa olsun sonuçta yaşlanacağız. Kaçışımız yok ama en azından bu süreci yavaşlatmak ve güzel yaşlanmak mümkün.  Bu konuda geç kalmadan önlem almak gerekiyor çünkü olanı muhafaza etmek çok daha kolay, oluşan hasarı onarmak ve bozulanı düzeltmeye çalışmak hem maddi hem manevi olarak çok daha meşakkatli. 

İşin Sırrı

İşin sırrı doğru yaşlarda başladığınız minik dokunuşlarla yüzde belirgin bir değişikliğe neden olmadan ufak bir botox enjeksiyonu, gerekirse hafif dolgu uygulamaları yüzdeki olumsuz değişimlere anında müdahale etmek. Uzman ellerde yapılan doğru uygulamalarla kırışıklıklarız düzelir, cildiniz tazelenir aynada gördüğünüz yeni yüz sizin ta kendiniz olursunuz ancak çok daha taze ve dinlenmiş bir görünümde. Eğer doğru uygulamalara doğru yaşlarda başlarsanız derin kırışıkların oluşmayacağını tekrar hatırlatayım...

Sevgi ve güzellikle kalın...