Mezoterapi Uygulamaları
Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi; cildin orta tabakası olan ‘mezodermin’ tedavi edilmesidir. Doğal bitki ekstreleri, ilaçlar, vitaminler, enzimler, hormonlar ve diğer biyoaktif maddelerin tek başına veya uygun miktarlardaki karışımlarının sorunlu bölgedeki cilt içine mikro iğnelerle enjeksiyonundan oluşan minimal invaziv bir tekniktir. 


Mezoterapi yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Ancak ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan yapılan düzenli mezoterapi uygulaması cildin olduğundan daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. 


Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi; doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir. Tedavinin seans sayısı hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İlk beklenen etki "pırıltılı, canlı bir yüz", ikinci etki "mezolifting, yani cildin orta tabakasında kaldırma" etkisi, üçüncü etki ise "kırışıklıkların dolma" etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi de kalıcı hale gelir. 


Ayrıca cildin renk tonunu dengeleyici etkisi ile lekeler için de mezoterapi yöntemi gerek tek başına gerekse kombine yöntemlerle oldukça başarılıdır.